Poduszka do medytacji – jaką wybrać?

Coraz więcej osób przekonuje się, jak ważne jest codzienne dbanie o siebie i pielęgnowanie zdrowych rytuałów. Chodzi tutaj o wystarczającą ilość ruchu, spacery na świeżym powietrzu, wysoką jakość snu, zróżnicowaną dietę czy dobre samopoczucie psychiczne. Świadome życie i autoterapia nie mają nic wspólnego z egoizmem, wręcz przeciwnie. Życie w zgodzie ze sobą i równowaga psychofizyczna to podstawa szczęścia i harmonijnego funkcjonowania w społeczeństwie.

Idealnym ćwiczeniem umysłu, oddechu i utrzymywania prawidłowej sylwetki jest praca z własnymi myślami. Wystarczy wygodnie usiąść, skupić się na oddechu i byciu tu i teraz. W tym celu nieodzowna okaże się poduszka do medytacji.

Medytacja dla ducha i umysłu

Regularna praktyka relaksacyjna to nie tylko idealny sposób na wyrównanie oddechu czy zatrzymanie natrętnych myśli. Medytację na macie, podłodze czy poduszce stosują także osoby, którym zależy na poprawieniu wydajności swojego mózgu. Okazuje się, że ma ona pozytywny wpływ na zwiększenie koncentracji i poprawę pamięci. Jakie siedzisko zatem wybrać, żeby móc skupić się wyłącznie na oddechu?

Poduszka do medytacji – jaką wybrać?

Najważniejsze jest to, żeby siedzisko było wygodne, sprężyste i przyjemne w dotyku. Należy pamiętać też o tym, że w praktyce relaksacyjnej chodzi o to, by zapomnieć o otaczającym świecie i przez chwilę nie myśleć o niczym. Nie możemy zatem siedzieć na czymś, co nas uwiera, z czego się zsuwamy czy co wywołuje u nas reakcje alergiczne.

Poduszki do medytacji z naszego sklepu

Akcesoria do jogi czy rehabilitacji najczęściej wykonuje się z naturalnych materiałów, które dopasowują się do ciała. Nasz sklep oferuje komfortowe produkty z wypełnieniem z naturalnej łuski gryki, której ilość można samodzielnie regulować w razie potrzeby można ją odsypać lub dosypać. Mamy w asortymencie poduszki w różnych rozmiarach, które za sprawą swojej sprężystości przyjmują formę osoby siedzącej. Specjalne kształty naszych poduszek sprawdzą się również u osób z wadami bądź zwyrodnieniami kręgosłupa oraz bólem kości ogonowej. Są odporne na odkształcenia i po ćwiczeniu wracają do pierwotnej formy.

Praktyka relaksacyjna to chwila dla duszy. Warto zapomnieć wtedy o ciele za sprawą niemal niewyczuwalnych akcesoriów z naszego sklepu.