Poduszka do siedzenia przy biurku, jaka naprawdę pomaga?

Każdego dnia spędzasz 8 godzin przy komputerze w pracy? A po wytężonym wysiłku umysłowym zamiast pójść na spacer czy basen, wolisz odpocząć na kanapie? Kto z nas nie zna tego stale powtarzającego się scenariusza. Najpierw jest miło i przyjemnie, a potem niespodziewanie odczuwamy bóle głowy, kręgosłupa, gorzej widzimy i nawet zaczynają nas prześladować problemy trawienne. To wszystko przez długie przebywanie w jednej pozycji przy biurku, która najczęściej nie jest prawidłowa.

Idealnym antidotum na codzienne bolączki naszych czasów byłyby długie spacery (8 – 10 tysięcy kroków dziennie) lub regularna aktywność fizyczna. Ale jest jeszcze jeden sposób, który możesz wcielić w życie jeszcze dziś, żeby szybko poczuć ulgę. Chodzi o poduszki do siedzenia przy biurku.

Jakie typy poduszek do siedzenia są dostępne na rynku?

Do najpopularniejszych akcesoriów do siedzenia przy biurku należą poduszki sensomotoryczne, kliny oraz akcesoria z otworem. Artykuły sensomotoryczne wymagają od nas pewnego rodzaju aktywności, tj. musimy stale zachowywać prawidłową pozycję. Najczęściej mają kształt dysku i są wypełnione powietrzem. Mogą sprawiać wrażenie ruchomej powierzchni – czegoś na kształt łóżka wodnego. Regularne stosowanie pomaga zredukować bóle pleców i poprawić ogólną postawę ciała. Z kolei używanie klina przyczynia się do odciążenia kręgosłupa za sprawą odpowiedniego ułożenia miednicy, która jest skierowana do przodu. Oprócz tego przestajemy się garbić, a przeciążenia są mniejsze. Poduszka z otworem polecana jest zaś dla kobiet w okresie poporodowym i dla osób zmagających się z hemoroidami.

Kliny do siedzenia przy biurku z naszego sklepu online – naturalna pomoc dla kręgosłupa

Na naszej stronie zamówisz ergonomiczne kliny wypełnione łuską gryki, której ilość możesz samodzielnie regulować. Nasze antybakteryjne produkty są trwałe, elastyczne i świetnie dopasowują się do ciała. Pomagają zachować prawidłową pozycję, co przekłada się na większy komfort na co dzień.

Wybierz nasze naturalne poduszki do siedzenia przy biurku, które sprawdzą się nie tylko przy komputerze, ale także w samochodzie!